Our range of products include molybdenum and molybdenum scrap.
₹ 9113 / Kg Get Latest Price
| Purity | 60% |
| Color | Gray |
| Shape | round |
| Size | 5 mm |
| Composition | Ferrochrome |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 6662 / Kg Get Latest Price
| Purity | 99.9% |
| Molybdenum Content | 70-75% |
| Thickness | 1.5 mm |
| Carbon Content | 0.15% max |
| Condition | Cold Rolled |
| Form | Sheet |
| Surface Finish | Polished |
| Width | 300 mm |
| Size | 10-60 mm |
| Mo Grade | FeMo 65 |
| Length | 200 mm |
₹ 2002 / Kg Get Latest Price
Champak Sanghvi (Proprietor)
Bhagyashali Metal
Ground Floor, 42/44u, Matru Ashish Bldg, 5 TH Khumbharwada, Maruti Mandir Marg
Mumbai - 400004, Maharashtra, India