Providing you the best range of inconel 600 plate, inconel sheet plate, udimet 718, inconel 600 foil, x750 inconel sheet and incoloy 28 pipe (alloy 28) with effective & timely delivery.
₹ 2229 / Kg Get Latest Price
| Material | inconel |
| Usage/Application | as applicable |
| Material Grade | inconel 600 |
| Type | plate |
| Plate Type | Inconel Plate |
₹ 3223 / Kilogram Get Latest Price
| Plate Type | Inconel Plate |
| Usage/Application | as applicable |
| form | plate |
| metal | inconel |
| colour | steel grey |
₹ 22271 / Kg Get Latest Price
| Diameter | 50 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Length | 5000 mm |
| Material Grade | UNS N08800 |
| Finish | Bright |
| Delivery Condition | Cold Drawn |
| Standard | ASTM B408 |
| Composition | Inconel 600 |
| Usage/Application | Industry |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2221 / Kg Get Latest Price
| Alloy Grade | Inconel 600, 601, 625, 718, X-750, 800 series (UNS N06600, N06625, N07718 etc.) |
| Grade | 600 |
| Thickness | 1 mm |
| Width | 800 mm |
| Tempering | Half Hard |
| Shape | rectangle |
| Color | silver / grey |
| Brand | bhagyashali metal |
₹ 362 / Kg Get Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Material | inconel |
| form | sheet |
| grade | X750 |
| colour | silver / grey |
| use | as applicable |
₹ 5373 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Grade | 600 |
| Size | 8 ft x 4 ft |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Industry |
₹ 33352 / Kg Get Latest Price
| Alloy Grade | CoCrMo Alloy |
| Thickness | 12 mm |
| Width | 1mtr long |
| Temper | Hard |
| Origin | Imported |
Champak Sanghvi (Proprietor)
Bhagyashali Metal
Ground Floor, 42/44u, Matru Ashish Bldg, 5 TH Khumbharwada, Maruti Mandir Marg
Mumbai - 400004, Maharashtra, India