Offering you a complete choice of products which include titanium alloy round, titanium alloy pipes, titanium pipe, titanium grade 5 pipes, alloy pipe and smo 254 pipe.
₹ 2222 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| colour | silver / grey |
| metal | titanium |
| form | round bar |
₹ 3122 / Kg Get Latest Price
| Material | Titanium Alloy |
| Usage/Application | Chemical Handling |
| Single Piece Length | 6 meter |
| Size/Diameter | 1 inch |
| Shape | Round |
| Product Type | Pipes |
| End | Plain End |
₹ 11453 / Kg Get Latest Price
| Product Type | Pipe |
| Finish | A |
| Material | Titanium |
| Wall Thickness | 0.5MM-30MM |
| Outside Diameter | 9MM-610MM |
| Nominal Bore | 3NB TO 600NB |
| Usage/Application | As applicable |
| colour | silver / grey |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 2322 / Kg Get Latest Price
| Product Type | Pipes |
| Material | Titanium |
| Grade | Grade 5 |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silver Grey |
| Surface Finishing | Bright |
| Brand | Bhagyashali Metal |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 2222 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | Hastelloy |
| Outer Diameter | 50 mm |
| Wall Thickness | 2 mm |
| Length | 6 m |
| Manufacturing Type | Seamless |
| End Finish | Plain End |
| Usage | Structure, Chemical Plant, Hydraulic, Boiler, Heat Exchanger, Oil And Gas |
| Surface Finish | Polished |
₹ 2222 / Kg Get Latest Price
| Surface Finishing | Bright |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Silver Grey |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 2222 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | as applicable |
| Grade | alloy 20 |
| Shape | Round |
Champak Sanghvi (Proprietor)
Bhagyashali Metal
Ground Floor, 42/44u, Matru Ashish Bldg, 5 TH Khumbharwada, Maruti Mandir Marg
Mumbai - 400004, Maharashtra, India