We are a leading Wholesale Trader of hastelloy c276 pipes, hastelloy c22 pipes, hastelloy tubes, hastelloy, hastelloy c22 scrap and waspalloy ams5709 pipes from Mumbai, India.
₹ 8113 / Kg Get Latest Price
| Material | Hastelloy |
| Grade | C276 |
| Shape | Round |
| Surface Finishing | Bright |
| Color | Silver Grey |
| Brand | Bhagyashali Metal |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 2222 / Kg Get Latest Price
| Material | Hastelloy |
| Grade | C22 |
| Shape | Round |
| Surface Finishing | Bright |
| Color | Silver Grey |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 21132 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | Hastelloy C22 |
| Outer Diameter | 38 mm |
| Wall Thickness | 2.11 mm |
| Material | Hastelloy |
| Manufacturing Type | Seamless |
| Length | 6 m |
| Form | Straight Tube |
| Surface Finish | Mill Finish |
| Usage | Offshore, Chemical Plant, Oil And Gas, Pharma |
₹ 3331 / Kg Get Latest Price
₹ 2003 / Kg Get Latest Price
₹ 2136 / Kg Get Latest Price
| Material | Waspalloy |
| Grade | 5709 |
| Shape | Round |
| Surface Finishing | Bright |
| Color | Silver Grey |
| Brand | Bhagyashali Metal |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 22242 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | Hastelloy C276 |
| Diameter | 4 inch |
| Length | 5000 mm |
| Material | Hastelloy |
| Usage/Application | Chemical Handling |
| Finish | Bright |
| Standard | ASTM B335 |
| Single Piece Length | 6 meter |
| Shape | Round |
| Manufacturing Process | Rolled |
| End | Plain End, Beveled End, Threaded |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3002 / Kg Get Latest Price
₹ 2002 / Kg Get Latest Price
₹ 2002 / Kg Get Latest Price
Champak Sanghvi (Proprietor)
Bhagyashali Metal
Ground Floor, 42/44u, Matru Ashish Bldg, 5 TH Khumbharwada, Maruti Mandir Marg
Mumbai - 400004, Maharashtra, India