Offering you a complete choice of products which include inconel 825 pipe, inconel 718 pipe, inconel 800h tube, inconel 800 ht round, incoloy tubes and inconel.
₹ 2112 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 600, 601, 625, 718, 800, 800H, 800HT, 690, 725 |
| Outer Diameter | 65 mm |
| Wall Thickness | 12.5 mm |
| Material | Inconel |
| Length | 5 m |
| Standard | ASTM B167 / B163 / B517 / ASME SB167 (UNS N06600 – N07725 Series) |
| Grade | 825 |
| Shape | Round, Square |
| Surface Finishing | Bright |
| Color | Silver Grey |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 2222 / Kg Get Latest Price
| Grade | 718 |
| Shape | Square, Round |
| Surface Finishing | Bright |
| Color | Silver Grey |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 1012 / Kg Get Latest Price
| Material | Inconel |
| Usage/Application | Chemical Handling |
| Diameter | 4 inch |
| Single Piece Length | 6 meter |
| Length of Pipe | 9 m |
₹ 2002 / Kg Get Latest Price
₹ 2002 / Kg Get Latest Price
₹ 921 / Kg Get Latest Price
| Material | Incoloy Tubes |
| Usage/Application | Utilities Water |
| Diameter | 3 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2002 / Kg Get Latest Price
Champak Sanghvi (Proprietor)
Bhagyashali Metal
Ground Floor, 42/44u, Matru Ashish Bldg, 5 TH Khumbharwada, Maruti Mandir Marg
Mumbai - 400004, Maharashtra, India