Providing you the best range of inconel 825 rod, inconel 718 block, alloy 20 bar, inconal filler rod and haynes with effective & timely delivery.
₹ 3512 / Kg Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Length | 6 meter |
| Usage/Application | Construction |
| Size/Diameter | 10mm |
| Color | Silver |
₹ 3002 / Kg Get Latest Price
₹ 2132 / Kg Get Latest Price
| Diameter | 10 mm |
| Shape | Flat |
| Single Piece Lengh | 6 meter |
| Surface Finish | Polished |
| Steel Type | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Treatment | Annealed |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2229 / Kg Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Length | 18 meter |
| Usage/Application | Construction |
| Size/Diameter | 20mm |
₹ 2222 / Kg Get Latest Price
| Alloy family | Haynes |
| Alloy | Haynes |
| Form | Round bar |
| Shape | Round |
| Alloy grade | Haynes |
| Thickness | 6 mm |
| Single Piece Length | 6 meter |
| Condition | Cold Drawn |
| Length | 5 m |
| Standards | ASTM B446 |
| Type | Haynes |
| Usage/Application | Construction |
| Material | Haynes |
| Color | Silver Grey |
| Country of Origin | Made in India |
Champak Sanghvi (Proprietor)
Bhagyashali Metal
Ground Floor, 42/44u, Matru Ashish Bldg, 5 TH Khumbharwada, Maruti Mandir Marg
Mumbai - 400004, Maharashtra, India